Sűrű októbert tudhatunk magunk mögött, hiszen még kiállítás is nyílt nálunk a foglalkozások tartása mellett.
Brazília madarai – ezzel a címmel érkezett hozzánk vándorkiállítás a Brazil Nagykövetségen keresztül. A szép, színes rajzokról készült látványos nyomatok révén megismerhető Brazília madárvilágának egy része olyan egyedekkel, mint például az egyszarvú csája vagy a kakaórigó. A megnyitóra az egyik, rendszeresen visszatérő osztályt hívtuk meg a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvodából. A harmadikasok először A bátor kis papagáj című papírszínházi mesét hallgathatták meg, majd végignézték a képeket, s beszélgettünk is a madarakról. A tárlat november 25-ig tekinthető meg folyosónkon. A megnyitóról itt lehet még olvasni: Gyerekrészleg - Vörösmarty Mihály Könyvtár
A kiállításhoz kapcsolódó foglalkozásainkra érkezett aztán egy másik osztály is a Szent Imréből. Ők ugyancsak a papagájos papírszínházi mesét hallgathatták meg, majd madaras színezőt színezhettek, végül kölcsönöztek.
Voltak azonban egyéb tematikájú foglalkozásaink is. Még a népmese napja apropóján meséltük A só című népmese papírszínházi változatát Rofusz Kinga gyönyörű illusztrációival. Ekkor a szent imrés gyerekekkel Benedek Elekről beszélgettünk, majd a kölcsönzés előtt népmesei figurákat rajzolhattak.
A Napraforgók Háza fogyatékkal élő könyvtárlátogató csoportjának Lázár Ervin A kék meg a sárga című, Grela Alexandra által illusztrált meséjét adtuk elő papírszínházi változatban. A mese után a napraforgósok meg is festhették, ahogyan a kék és a sárga összeér – de bármi mást is lehetett alkotni.
Októberben több alkalommal foglalkoztunk a betűrendezéssel, amely jó felkészítő a könyvek visszasorolásához. Balázs Ágnes Neveletlen ABC című meséje után őrjegyeket is készíthettek a Felsővárosi Általános Iskola 3. osztályos diákjai, akik először próbálták ki, milyen az, amikor a megnézni szándékozott könyvek helyére betehetik az őrjegyet, így pedig később könnyebben vissza tudják helyezni a kötetet a helyére. Hervay Gizella Elfelejtő meséjével ugyancsak a betűrendezést jártuk körül a sárszentágotai Szent Ágota Általános Iskola 2. osztályosaival.
Az érzékekre ható játékokkal és mandalaszínezéssel készültünk a Szent Imre Iskola 2. osztályosainak, akik a Vakok és az elefánt című papírszínházi mesét hallgathatták és láthatták a kölcsönzés előtt. Ugyancsak a Szent Imréből érkezett egy harmadik osztály, amellyel A barátság művészete című papírszínházi előadás után áttekintettük a könyvtárhasználat alapjait.
Az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI-ből érkezett csoport a Vízcsepp című papírszínházi mesét kapta, majd körülnézhettek a könyvtárban.
A II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából két osztály is érkezett. Az elsős csoport az Oroszlán a könyvtárban című papírszínházi mesét kapta az első látogatás apropóján, majd képkeresős játékban volt részük. A másik, harmadikas rákóczis osztálynak már Fekete István Vuk című regényéhez kötődve tartottunk foglalkozást a mese szereplőinek megidézésével, a könyvtárhasználatot gyakorolva.
Októberben két egyéb, bőséges látogatót vonzó eseményünk is volt. Az egyik Horváth Irma mindig népszerű Ringató foglalkozása a kisgyermekes családoknak. Erről itt látható galéria: Gyerekrészleg - Vörösmarty Mihály Könyvtár
A másik pedig egy író-olvasó találkozó a kedvelt ifjúsági íróval, Kollár Bettivel, aki elsősorban a Kosársuli című regényéről beszélt a hallgatóságnak. A találkozóról itt olvasható részletesebb összefoglaló: Gyerekrészleg - Vörösmarty Mihály Könyvtár
Minden tudás online forrása Székesfehérvárról és Fejér megyéről - tanuláshoz, gyűjtőmunkához, versenyhez, vagy csak úgy... :)
A tartalmat köszönjük könyvtárunk Helyismereti és digitalizálási csoportjának munkatársainak!