Kíváncsi vagy, vajon miért különleges Dóka Péter író regényeiben a kék hajú lány és hogyan menti meg az emberiséget a 13 éves Amina? Ha igen, várunk szeretettel az író-olvasó találkozóinkra.
Az ifjúsági könyveket író Csukás István-díjas Dóka Péter érkezik hamarosan, az Országos Könyvtári Napok (OKN) keretében hozzánk.
Az érdeklődők mindjárt két foglalkozáson is részt vehetnek: A kék hajú lány című, 4. osztályos korosztálynál idősebb olvasóknak ajánlott kötet mellett megismerhető lesz az író legfrisebb, Amina című regénye, amelyet 6. osztálytól ajánl az ifjú könyvmolyoknak.
Dóka Péter mindkét alkalommal bemutatja az adott könyvet, majd a gyerekekkel fontos kérdéseket vitatnak meg a történetek kapcsán.
Az október 9-ei, csütörtöki eseményekre díjtalan a belépés - szeretettel várjuk az érdeklődőket!
(Nagyobb csoportok esetén előzetes bejelentkezés szükséges a gyerek@vmk.hu e-mail-címen.)
Minden tudás online forrása Székesfehérvárról és Fejér megyéről - tanuláshoz, gyűjtőmunkához, versenyhez, vagy csak úgy... :)
A tartalmat köszönjük könyvtárunk Helyismereti és digitalizálási csoportjának munkatársainak!