Hírek, események

Farsangolás álarcokkal, mesékkel

Még tart a farsangi időszak, így a Gyermekrészlegen is igyekeztünk ráhangolódni a mulatságokkal teli hetekre.

Mivel a farsangi szezon a vízkereszttől indul, így már január elején tartottunk farsangi foglalkozást a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda 2. osztályos kisdiákjainak. Ők Várfalvy Emőke Artúr király fesztiválja című meséjét hallhatták, amely a Már tudok olvasni című sorozatban jelent meg. A mesélést beszélgetés követte a báli szezonról, a jelmezekről, majd a gyerekek puzzle-t rakhattak ki, játszhattak, végül kölcsönözhettek.

A Brunszvik Óvoda ovisainak Vadadi Adrienn Ünnepelj velünk! című könyvéből olvastuk fel a Farsangi bolondozás című mesét, amit álarcdíszítés követett, eközben pedig jót beszélgettünk a gyerekekkel az ovis farsangról, a jelmezekről.

Mi történik, ha február 2-án a medve kijön a barlangjából? Miért érdekes ez a néphagyományból fennmaradt időjósló nap? Erről is szó esett a Palotavárosi Óvoda középsős csoportjának rendezett foglalkozáson, amelyen Kolozsvári Grandpierre Emil A két kicsi bocs meg a róka című meséje hangzott el. Az SNI-s, illetve autizmussal élő gyerekeknek különböző típusú könyveket mutattunk meg.

Ugye, sokaknak ismerős Varga Katalin Gőgös Gúnár Gedeon című könyve gyermekkorából? Ebből meséltük el A barna mackó kuckója című mesét a Szent Imre iskola 2. osztályos kisdiákjainak, akikkel a farsangi szokások megbeszélése után álarcdíszítés volt a program, mielőtt kölcsönzésre került sor.

Ugyancsak farsangi mesékkel szórakoztattuk a Napraforgók Háza gondozottjait, akik ezúttal Döbrentey Ildikó Égből pottyant mesék című könyvéből hallhattak igencsak vicces történeteket. Aztán ők is szebbnél szebbre színezték a maszkokat, majd könyveket nézegettek a részlegen.

A Napraforgók Háza gondozottjai is ügyesen színezték, díszítették a maszkokat 

A Szent Imre 3. osztályos tanulói már Sophie Schoenwald és Günther Jakobs Jelmezbál az állatkertben című meséjén mulathattak, ügyesen felismerve a viccesen beöltözött, fura nevű állatokat. Ezután ők is díszíthették a papírból kivágott maszkokat, és végül a várva várt kölcsönzés sem maradt el.

Azért nem csupán a farsang volt a foglalkozások témája: a kisiskolásoknak elmondtuk a részlegen található szakkönyvek csoportosítását, két osztály is hallhatta a Holle anyó című népszerű Grimm-mese papírszínházi változatát, A medve és a hold című papírszínházi mesén keresztül a télről, az alkotások, a művészek, művészetek egymásra való hatásáról is beszélgettünk, a Bugát Pál Technikumból érkezett diákoknak pedig könyves órán beszéltünk a gyermekrészlegről, a foglalkozásokról a kisebb könyvtártúra után.

Az egyik Szent Imre Általános Iskolából érkezett osztály a Holle anyó című papírszínházi mesét hallgatta meg

S hogy a hangulat már érkezéskor is farsangi legyen, kolléganőnk látványos színes díszítést készített a folyosóra álarcokkal, színes girlandokkal, füzérekkel. Tavaszig még biztosan kint lesznek, várunk mindenkit szeretettel!

Vörösmarty Mihály Könyvtár

OLVASNI JÓ!

CSUKÁS ISTVÁN levele minden könyvbarátnak

PAPÍRSZÍNHÁZI ELŐADÁSOK

Fejér megyei mozaik

Minden tudás online forrása Székesfehérvárról és Fejér megyéről - tanuláshoz, gyűjtőmunkához, versenyhez, vagy csak úgy... :)

A tartalmat köszönjük könyvtárunk Helyismereti és digitalizálási csoportjának munkatársainak!